Sitemap  PL DE UK

Procedura odzyskiwania danych

Krok 1

W przypadku utraty danych szanse na ich odzyskanie maleją z każdą kolejną próbą. W przypadku uszkodzeń fizycznych nie powinno się podejmować prób odzyskiwania danych na własną rękę. Może to nie tylko pogorszyć stan nośnika, zwiększyć koszty odzyskania danych, a nawet całkowicie uniemożliwić ich odzyskanie. Dlatego jeśli utraciłeś istotne dane - niezwłocznie skontaktuj się z naszym specjalistą.

Krok 2

W przypadku niektórych uszkodzeń logicznych można podejmować próby przywrócenia danych na własną rękę, posługując się specjalnym oprogramowaniem. Najczęściej jednak samodzielne odzyskanie danych jest niemożliwe. Wówczas konieczne jest dostarczenie nośnika do naszego laboratorium w celu przeprowadzenia wstępnej analizy.

Również osoby spoza Wrocławia zapraszamy do przesłania nośnika do naszej siedziby. Prosimy pamiętać o wypełnieniu i dołączeniu formularza zgłoszeniowego, bez którego podjęcie prac nad odzyskaniem danych nie będzie możliwe.

Krok 3

Przy dostarczeniu nośnika wybierają Państwo jeden z trzech trybów analizy w przypadku tradycyjnego odzyskiwania danych- standardowy (bezpłatny), przyspieszony, ekspresowy lub jeden z dwóch trybów związanych z informatyką śledczą - forensic lub forensic ekspresowy.

Po przeprowadzeniu analizy przekazujemy Państwu informacje na temat szacunkowego czasu i szans na odzyskanie danych oraz kosztów procesu. Na tym etapie podejmują Państwo decyzję odnośnie odzyskiwania danych.

W przypadku rezygnacji z usługi, prosimy Pamiętać o odbiorze uszkodzonego nośnika. Nieodebranie nośnika w ciągu miesiąca od przyjęcia przez nas zgłoszenia może spowodować naliczanie opłaty za składowanie w wysokości 1 zł brutto/dzień. Jeśli natomiast nie odbiorą Państwo nośnika w ciągu 3 miesięcy - nośnik zostanie przez nas zutylizowany.

Krok 4

Jeśli Państwa decyzja jest pozytywna, przystępujemy do prac (w trybie standardowym trwają one najczęściej 1-1,5 tygodnia). Po ich ukończeniu przesyłamy Państwu listę odzyskanych plików lub miniaturek zdjęć, co umożliwia sprawdzenie poprawności procesu. Jeśli wyniki naszych działań są dla Państwa satysfakcjonujące - przekazujemy dane.

Krok 5

Dane, których jest niewiele, przekazujemy na płytach CD/DVD. Najczęściej jednak niezbędny jest nośnik o większej pojemności. Wówczas proponujemy dostarczenie do nas dodatkowego dysku, na który kopiujemy informacje.

W razie, gdyby nie posiadali Państwo zapasowego nośnika - chętnie doradzamy, jakiego dokonać wyboru planując jego zakup. Możemy również zrealizować zamówienie na wybrany przez Państwa dysk.

Krok 6

Państwa dane przechowujemy maksymalnie 14 dni. W tym czasie prosimy o sprawdzenie ich poprawności oraz kompletności. Gdy otrzymujemy informację, że wszystko się zgadza, Państwa dane zostają bezpowrotnie usunięte z naszych nośników.

Znajdź nas na facebooku!
Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję