Sitemap  PL DE UK

Studium przypadku - Opóźnione wydanie


Opóźnione wydanie

W pewien czerwcowy poniedziałek do naszej firmy trafił zepsuty serwer dużego wydawnictwa prasowego, obsługującego kilka większych tytułów. Sprawa była nie tylko trudna, ale też pilna, ponieważ na wydanie czekały kolejne numery poszczególnych czasopism, a tym samym czytelnicy oraz reklamodawcy.

Gazeta

W serwerze znajdowało się osiem dysków SAS, z czego aż trzy były uszkodzone mechanicznie. W dwóch przypadkach było to uszkodzenie powierzchni talerzy, a w trzecim doszło do uszkodzenia w obszarze serwisowym. Niestety proces odzyskiwania danych dodatkowo komplikował fakt, że w serwerze był użyty RAID 6 o bardzo nietypowej, jak na tę macierz, konfiguracji.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu naszych specjalistów w odzyskiwaniu danych z macierzy RAID, proces zakończył się pełnym sukcesem. Redakcja otrzymała 100% danych tak szybko, jak było to możliwe.

Znajdź nas na facebooku!
Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję