Sitemap  PL DE UK

Studium przypadku - Pożar w klinice


Pożar w klinice

Pożar

Centrum Transplantacji regularnie wykonywało backupy wszystkich swoich danych, co oczywiście miało zapobiec ich utracie. Jak się jednak okazało, dane nie do końca były bezpieczne. Problem pojawił się, gdy w serwerowni wybuchł pożar. Zarówno serwery, jak i nośniki zapasowe, służące za kopie danych zgromadzonych w firmie, znajdowały się w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach. Ogień rozprzestrzenił się niezwykle szybko. Niektóre komputery w mgnieniu oka zamieniły się w górę stopionego plastiku.

Najważniejsze dane były kopiowane na dyski SCSI, które charakteryzują się konstrukcją nieco odporniejszą na działanie wysokich temperatur. Po przeprowadzeniu wstępnej analizy, okazało się, że głównym problemem jest uszkodzenie powierzchni talerzy. Warto zaznaczyć, że były one w stosunkowo dobrym stanie, zważywszy na to, że dyski były mocno zanieczyszczone, osmolone i częściowo nadtopione. Odzyskanie danych w tym przypadku wymagało zaawansowanej technologii oraz dużego doświadczenia. Dodatkowo naszych specjalistów gonił czas - cała procedura odzyskiwania danych odbywała się w trybie przyspieszonym.

Informacje zawarte na dyskach udało się odtworzyć w całości, z zachowaniem terminów wyznaczonych przez Centrum Transplantacji.

Znajdź nas na facebooku!
Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję